OLI - Mistrzem Jesienno-Zimowego Turnieju Kartingowego2015-01-31 08:46:50

Oliwer Pilch - Mistrz Jesienno-Zimowego Turnieju Kartingowego w sezonie 2014/201 Przez cały sezon walka w czołówce turnieju była bardzo wyrównana, natomiast w SUPER-FINALE wystartowało 14 najlepszych zawodników turnieju. Stawką Super-Finału była podwójna ilość punktów do klasyfikacji generalnej. Wynik całego turnieju pozostawał więc otwarty i kilku zawodników miało nie tylko matematyczne szanse na końcowe zwycięstwo.

Specjalnie na SUPER-FINAŁ firma BielSoft przygotowała unikalną i wymagającą formułę zawodów, która nie pozwalała na żaden kompromis i kalkulacje. Kierowcy musieli wykazać się wszechstronnymi umiejętnościami i maksymalną koncentracją, ścigając się każdym dostępnym gokartem w mieszanych składach osobowych. Każdy zawodnik miał do przejechania 14 przejazdów a w tym 7 wyścigów, każdy poprzedzony szybkimi kwalifikacjami. Podczas wyścigów obowiązywała procedura PIT-STOPu, dzięki czemu kierowcy oprócz techniki jazdy musieli wykazać się umiejętnością precyzyjnego zatrzymania gokarta oraz zmysłem taktycznym. Tradycyjnie tuż przed zawodami została też zmieniona konfiguracja toru.

W walce o pole startowe do wyścigu bezkonkurencyjny okazał się Oliwer Pilch, który aż pięciokrotnie wywalczył Pole-Position. Dwukrotnie najlepsi w tym elemencie okazali się: Łukasz Bylica, Mariusz Tomza, Dawid Duda i Tomasz Krawczyk. Jeden start z Pole-Position zaliczył Łukasz Koczwara.
Swoje wyścigi wygrywało siedmiu kierowców: Oliwer Pilch (4 razy), Łukasz Bylica (3), Mariusz Tomza i Dawid Duda (2) oraz Krawczyk Tomasz, Michał Podżorski i Łukasz Koczwara (1).
Łącznie za te dwa elementy najwięcej punktów (49,7pkt) zebrał Oliwer Pilch, drugi był Łukasz Bylica (47,2pkt) a trzeci Dawid Duda (45,8pkt).
Formuła Super-Finału przewidywała dodatkowe punkty za najlepszą sumę ze wszystkich 14 przejazdów. W tej klasyfikacji również zwyciężył Oliwer Pilch z czasem 797,288s przed Dawidem Dudą (799,850s) oraz Łukaszem Bylicą (800,275s).
Najlepszy rezultat uzyskany w całych zawodach na każdym z gokartów to kolejne 0,1pkt do wyniku końcowego. W tym elemencie trzykrotnie triumfował Łukasz Bylica, dwukrotnie Oliwer Pilch i po jednym razie Mariusz Tomza i Michał Podżorski.
Najlepszy czas okrążenia i tym samym rekord toru dla konfiguracji zastosowanej podczas zawodów ustanowił Mariusz Tomza - z wynikiem 55.574s (55.620s przed uwzględnieniem HandiCapu)
Zwycięzcą SUPER-FINAŁU okazał się bazapelacyjnie Oliwer Pilch, który pięciokrotnie wywalczył Pole-Position, wygrał 4 wyścigi, uzyskał najlepszy czas okrążenia na dwóch gokartach oraz najlepszą sumę czasów ze wszystkich 14 przejazdów. Za te osiągnięcia Oli otrzymał łącznie 56,9pkt. Drugie miejsce w Super-Finale zajął Łukasz Bylica (52,5pkt) a na najniższym stopniu podium stanął Dawid Duda (51.8pkt).

Oliwer Pilch zwyciężając super-finał rozwiał wszelkie wątpliwości i z dorobkiem 200pkt w klasyfikacji generalnej został MISTRZEM Jesienno-Zimowego Turnieju Kartingowego. Drugie miejsce (181pkt) "rzutem na taśmę" wywalczył Łukasz Bylica, wyprzedzając trzeciego Dawida Dudę - tylko o 1 pkt.
Więcej szczegółowych wyników będzie opublikowane już wkrótce.
W imieniu właściciela toru - firmy Apena Remont sp. z o.o. dziękujemy wszystkim uczestnikom, kibicom, sponsorom oraz obsłudze toru i mechanikom - za zaangażowanie podczas całego turnieju.

Następne zawody już wkrótce !!! Zachęcamy do śledzenia bieżących informacji dostępnych na naszych stronach www, facebooku oraz bezpośrednio na torze Zygzak-Karting.